Ekonomi

Jabil hisseleri JPMorgan’ın Overweight notunu ve 155$ hedefini koruyor

Salı günü JPMorgan, Jabil (NYSE:JBL) için 155,00 $ sabit fiyat hedefiyle Overweight notunu korudu. Firmanın analisti, Otomobil, Endüstriyel, Ağ ve Bağlantılı Cihazlar gibi çeşitli son pazarlardaki geniş tabanlı zayıflık nedeniyle FY24 gelirinde öngörülen azalmaya rağmen, Jabil’in Bulut maruziyetine odaklanmasının yılbaşından bugüne güçlü bir performansa yol açtığını vurguladı.

Hisseler tarihsel ortalamalardan daha yüksek bir katsayı ile işlem görse de analist, daha güçlü Bulut segmentinin devam eden son pazar zorluklarını tam olarak telafi etmesini beklemiyor.

Jabil’in FY24 gelir görünümünün, 2. çeyrekten 4. çeyreğe kadar daha önce öngörülenden daha mütevazı bir ardışık gelir artışı ile daha fazla aşağı yönlü revizyonla karşılaşması bekleniyor.

Bununla birlikte, Jabil’in marj iyileştirmeleri yoluyla gelir eksikliklerinin bir kısmını hafifletmesi bekleniyor; tahminler, olumlu bir gelir karışımı ve operasyonel verimlilik nedeniyle marjların %5,3-%5,4 aralığında olduğunu gösteriyor. Sonuç olarak analist, 24 yıllık EPS tahmininde 8,80 dolardan 8,65 dolara mütevazı bir düşüş öngörüyor ve bu da gelir beklentilerindeki önceki tahmin olan 30,6 milyar dolardan 29,8 milyar dolara yaklaşık %2’lik düşüşü yansıtıyor.

Firma, makroekonomik zayıflıklara rağmen, yatırımcıların dikkatinin Jabil’in Bulut’taki büyüme potansiyeline ve etkilenen son pazarlardan gelen toplam gelir artışını dengeleme kabiliyetine döneceğine inanıyor. Ayrıca, 25 mali yıl için 10,65 dolarlık EPS hedefinin yinelenmesi, yatırımcıların mevcut makro zorlukları geçici olarak görmelerine yol açabilir.

Analist, Jabil’in daha yüksek marjlarla kanıtlanan kazanç kalitesindeki iyileşmenin yanı sıra seküler büyüme gösteren son pazarlara olan kaldıracının, Overweight notunun devam etmesini ve Aralık 2024 fiyat hedefinin 155 $ olmasını desteklediği sonucuna varıyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

onikisubat-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu